Bu ay ki nöbet sırası Mustafa Adıgüzel'de...

- Bu haber 262 kez okundu.

Bu ay ki nöbet sırası Mustafa Adıgüzel'de...

Yanına aldığı beş on yandaşıyla nesebince güzellemeler yapmış Ordu aşkı olduğunu şimdiye kadar göremediğimiz CHP Milletvekili Adıgüzel. Hem de her ay bir başkası tarafından okunan metinle. Peşin peşin söyleyeyim Ordu’da ne size ne sizin ağa babalarınıza rant yok. 
Dün bu şehirde yapılan hiçbir olaya tepki vermeyen anlayış, bugün ne hikmetse Ordulu olduğu aklına gelerek meydana toplanmış üç beş mutlu azınlık ile serenat yapıyor Ordu sokaklarında. Buyrun gelin bu ihtişamlı lakırdılar peydahlayan güruha bazı sorular soralım.
CHP Milletvekili ve avanesinin toplanarak ortaya koydukları kakofoninin suflesini aldıkları metin, kimler tarafından yazılmıştır? Aynı metin yıllar önce de birilerine sufle vermekteydi. Acaba bu güruh metnin kimin tarafından kaleme alındığının bilgisine sahip mi? 
Not: Bu metnin ve bestecisinin kim olduğu da bilinmektedir haberiniz olsun.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, Ordu halkının tamamını ilgilendiren fındık meselesinde, fındık rantçılarının karşısında durduğunda ve Ordu halkının emeğini, alınterini bu çıkar gruplarına peşkeş çektirmeyeceğini söyleyerek Roma’ya, Londra’ya, Washington’a meydan okuduğunda bu kerameti kendinden menkul zanneden grup neredeydi?
Ordu’da Belde Evler diye bilinen ucubelerin yıkım kararı alındığında ve buradan beslenen rantçılara karşı ortaya konulan mücadelenin neresinde yer alıyordu bu feverancı şovenist grup? Ve hatta bu ucubeler deniz kenarına inşa edilirken, Ordu’nun denizi ve manzarası önüne set çekilirken nasıl bir tepki ortaya koydu Adıgüzel?

Hilmi Güler, ‘Ordu Pensilvanya’dan değil, Ordu’dan yönetilecek’ dediğinde nasıl bir duruş sergiledi bu meydana toplanmış güya duruş sergileyen güruh?
Peki bu Ordu sevdalısı olduğunu iddia eden Adıgüzel ve mutlu azınlığı Ankara’dan İstanbul’dan gazeteciler getirip,  arsa baktırıp ev sözü verirken hangi Ordululuk bilinciyle hareket ediyorlardı?
Peki bir konuya daha değinelim, Ordu Büyükşehir Belediyesinde çalışanların %99’u Ordulu iken ve dışarıdan gelen personelin de alanında uzman kişilerden teşekkül ettiği gün gibi ortadayken hangi saikle sanki belediye çalışanlarının tamamının dışardan getirilmiş gibi gösterilmeye çalışılmasının altında yatan gerçek sebep nedir acaba?

Şimdi gelelim sokağa çıkamama meselesine. Biliyoruz ki Hilmi Güler ve ailesi 100 sene önce de Ordu’daydı, yüz sene sonra da torunları Ordu’da olacaktır. O zaman şöyle diyebiliriz sanırım asıl sokağa çıkacak yüzü olamayanlar, Orduludan kocaman bir şamar yemiş ve seçimde hezimete uğramış bu Bremen Mızıkacıları değil midir?

Ve son olarak, Ordu’da son seçimde hezimete uğramış olan bu CHP Milletvekiline bir tavsiyem olacak. Hilmi Güler göreve gelir gelmez sahilde Mustafa Kemal Atatürk silüeti yaptırdı ve o kaidede Atatürk’e ait bir söz vardır gitte o sözü okuyuver ya da sen erinir gitmezsin şimdi oraya, ben sana ve takımına burdan söyleyivereyim. Şöyle diyor Gazi Mustafa Kemal Paşa: “Kudret ve kabiliyetten mahrum olanlara iltifat olunmaz.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.