'Pinokyo Mustafa'nın burnu uzamaya devam ediyor

Belde Evler’in yıkıldığı günden bu yana Ordu Büyükşehir Belediyesi aleyhine içi boş, yalan ve yanıltıcı açıklamalarıyla gündeme gelen CHP Ordu Milletvekili Mustafa'nın yalanlar dizisi sürüyor. İşte sorduğu soruların cevabı, işte asıl sorması gereken sorular...

- Bu haber 693 kez okundu.

'Pinokyo Mustafa'nın burnu uzamaya devam ediyor

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, yalanlar dizisine devam ediyor. 
Belde Evler’in yıkıldığı günden bu yana Ordu Büyükşehir Belediyesi aleyhine içi boş, yalan veyanıltıcı açıklamalarıyla gündeme gelen CHP Ordu Milletvekili Mustafa, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı projeler için harcanan paraların heba edildiğini savundu. 
İşte Milletvekili Mustafa’nın merak ettiği soruların cevabı: 
  1- Deniz Yıldızı Projesi ihale edilmedi ki ortada “kaçan müteahhit” falan olsun. Kaldı ki, proje çöpe atılmadı, yatırım zamanını bekliyor. 
  2- Deniz Yıldızı’nda olduğu gibi Boztepe’de cam teras projesi rafa kaldırılmadı. Uygulanacağı zaman sana haber verirler.
  3- Boztepe’deki Macera Park kapatılmadı. Macera Park’ın bulunduğu alan özel şahıs üzerinde bulunuyor. Arsa sahibi Macera Park’tan yararlanmak isteyenlerden ücret alınmaması başvurusunda bulundu. Başvurusu kabul edilerek ücretsiz hale getirildi. İstersen gidip Survivor yapabilirsin. Bunu Ordulular biliyor, senin daha yaşadığın şehirden haberin yok. 
  4- Yason’daki proje, senin isteğin doğrultusunda değil, halkın isteği doğrultusunda revize edildi. Proje halen uygulanıyor. Herhangi bir zarar ve ziyan söz konusu değil. 
  5- Konuşacak konu bulamayınca ikide bir öne sürdüğün büstler, tarihi şahsiyetlerin önemini vurgulamak ve anılarına saygı duymak için yapıldı. Dizi sanatçısı ile benzerliği olan büstü, (senin demenle değil) bizzat Başkan Hilmi Güler kaldırttı. Ortada çöpe atılan para yok. Büstler şu an yeniden düzenlenen Tayfun Gürsoy Parkı’nda bulunuyor. Ya gerçekten şehirden bihabersin ya da yalan söyleme hastalığın kanına işleyip kronikleşmiş…
  6- ‘Ağzında sakız, elin belinde, mahalle dilberi gibi’ ikide bir ağzına sakız ettiğin o Yöresel Ürün Satış Yeri var ya, hah işte onlar yerinde duruyor. Kaldırma falan yok. O yıkım fotoğrafı diye sunduğun Ünye’deki satış yeri maliyetsiz, en küçük bir zarar ödemeden, bulunduğu noktadan biraz ileriye taşınıyor. Gülyalı, Perşembe ve Fatsa’daki satış yerleri aynen yerinde duruyor. Yani yıkılma, kaldırılma falan yok. Önümüzdeki günlerde oralardan alışveriş yapacağından eminiz. 
SEN ASIL BUNLARI SOR!

Ordulular Milletvekili Mustafa'dan, CHP’nin ‘örnek Belediyecilik’ olarak sunduğu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un 2004-2014 yılları arasındaki Ordu Belediye Başkanlığı yürüttüğü dönemde yapılan yanlış ihaleler ve kayırmalar ile kurumu milyonlarca lira zarara uğratmasını sormasını bekliyor. 
BU PARALAR VE YATIRIMLAR NEREDE? 
Orduluların, CHP'li vekilden sormasını istediği birkaç konu özetle şöyle: 
DERİN DENİZ DEŞARJ PROJESİNE HARCANAN 8 MİLYON LİRA KİME PEŞKEŞ ÇEKİLDİ? 
1-CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Ordu Belediye Başkanlığı yaptığı 10 yıllık dönem içerisinde; 2005 yılında projesini yaptırdığı, 2009 yılında temelini atabildiği ‘derin deniz deşarj projesi’ kapsamında denize döşenmesi gereken 3 km uzunluğundaki boru hattının 1700 metresini döşeyebildi. Deniz boruları geri attı, şirket işi bırakıp kaçtı. Bugüne bakıldığında ortada ne derin deniz deşarjı var ne de şirkete bir soruşturma…
2009 rakamlarıyla derin deniz deşarj projesine 8 milyon lira harcandı. O günün dolar kuru 1.65 lira idi. O dönemde 8 milyon lira ile 5 milyon dolar alınıyordu. 
Bugün 5 milyon doların karşılığı 39 milyon lira yapıyor. Hadi 39 milyon lirayı afaki rakam diyelim, sahi bu 8 milyon lira nerede?   
GİRESUNLU FİRMAYA 6 MİLYON LİRA NASIL PEŞKEŞ ÇEKİLDİ?  
2-17 Mayıs 2011 tarihinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Yeni Mahalle’de katlı otoparkın temelini attı. 
Otopark (!) 7 Aralık 2013 tarihinde hizmete girdi. Fakat sonradan anlaşıldı ki, otoparka otomobil dışında bir başka araç giremiyordu. Sonradan otoparkın özürlü inşa edildiği anlaşıldı. Araç sahipleri otoparkı sevmedi ve atıl kaldı. Otopark için Giresunlu firmaya 6 milyon lira harcandı.
O dönem dolar kuru 2.2 lira idi. 6 milyon lira ile 2 milyon 700 bin dolar alınıyordu. Bugüne hesaplandığında 20 milyon lirayı aşıyor. Bu para nerede? Yatırım yapıldıysa yatırım nerede?
SADECE BİR PROJE ÇİZİMİ İÇİN 200 BİN LİRA KİME VERİLDİ?  
3-
Deniz yıldızı Projesi için daha 3 ay önce 200 bin lira harcandı diyordun. Sonra bir ara ne olduysa (veya hangi büyüğün sufle yaptıysa) 300 bin liraya çıkardın. Şimdi de artık ne içtiysen 400 bin lira dedin. 
Senin Genel Başkan Yardımcın Ordu Belediyesi’nin o eski baraka tipi binası için 8 milyon liraya deprem güçlendirme ihalesi açtı.  Gelen tepkiler üzerine ihale iptal edildi. Proje için harcanan yaklaşık 200 bin lira heba oldu. Yani Ordulunun cebinden dandik bir proje için 200 bin lira, 2009 yılı dolar fiyatı baz alındığında 340 bin lira çöpe gitti. 
İŞÇİLERİN SIRTINDAN KAZANDIĞINIZ PARALAR KİME GİTTİ? 
4
- 1 Mayıs işçi bayramı olduğu halde ne hikmetse sizin gibi memurlar halay çekiyor işçiler çalışıyor. Ama sorarsanız işçi dostusunuz. 
Senin Genel Başkan Yardımcın Seyit Torun, 2011-2014 yılları arasında personelin maaşından kesilen sendika aidatlarını 4 yıl boyunca Belediye-İş Sendikasına ödemedi. O dönemde Belediye-İş Sendikası Ordu Şube Başkanlığı yapan Selim Yöndem bu duruma sessiz kaldı. Seyit Torun da maaşlardan kesilen sendika aidatlarını başka alanlarda harcadı. 
Tam 4 yıl boyunca işçilerin aidatlarını sendikaya ödenmemesine ve başka alanlarda kullanılmasına ses çıkarmayan Belediye-İş, 2020 yılında toplu sözleşme yapmak için Büyükşehir Belediyesi’nin kapısını çaldı. Bu sırada personel Hak İş’e geçiyordu. Belediye-İş Hak-İş’e geçişleri durdurmak için Büyükşehir Belediyesi’ne, “Ya işçilerin Hak İş'e geçişini durdurun, ya da 2011-2014 yılları aidat borcunu almak için mahkemeye gideriz” dedi. 
Sonradan anlaşıldı ki, CHP’nin sendikaya ödemeyip başka alanlarda kullandığı toplam 1 milyon 200 bin lira gecikme faizleriyle 5 milyon liraya ulaşmıştı. Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, sendikanın şantajına rest çekerek hem işçi aidatlarını ödedi hem de sendikayı belediyeden kovdu. 
2011-2014 yılları arasında işçilerin sendikaya ödenmeyen aidat miktarı 1 milyon 200 bin liraydı. 2011-2014 yılları arasındaki 4 yılın dolar fiyatı ortalaması 2 lira kabul edildiğinde 600 bin dolar yapıyor. Bugün 600 bin dolar 4 milyon 680 bin liraya tekabül ediyor.
Sizin yüzünüzden 1 milyon lira 200 bin lira ödemek yerine 3 milyon 800 bin lira fazla ödendi. Yani tabiri caizse boşu boşuna çöpe gitti. 
Bir başka deyişle 3 milyon lira 800 bin liranın kimin cebine gitmesini sağladınız? 
PALMİYELERİN PARASI ÇÖPE GİTTİ SENİN HABERİN VAR MI?  
5-
Siz, yani CHP’li Belediye olarak Altınordu sahilinde 2006 yılında 21 tane palmiye diktiniz. O dönem Ordu Çevre Derneği Başkanı olan Rüştü Baş ve aktivist Enis Ayar “Yapmayın, etmeyin palmiye Karadeniz Bölgesi’nin ağaç türü değil, bu ağaçlar tutmaz” dediler ama siz çevreci değil, kendinize çevreci olduğunuz için dinlemediniz. 
O dönem 1 lira 1.3 dolardı. Toplam 10 bin dolar (bugünün rakamlarıyla yaklaşık 78 bin lira) harcanan palmiyeler tam 8 yıl yaprak açmadı. Yaprak açmayan palmiyeler söküldü, şans eseri yaprak açan 4 tanesi halen orada duruyor. 
Küçük bir rakam gibi gözükse de 10 bin dolar havaya uçtu, çöpe gitti, heba oldu. 
* * * 
Sadece yukarıda saydığımız 5 madde de çöpe giden, heba olan, havaya uçan para 8.5 milyon dolar!!
Vur bugünün Türk Lirasına 67 milyon lira!!
Şimdi sana soruyoruz.
Bu 67 milyon liralık malı kim götürdü?
Bu paralar nerede? 
Yatırım yapıldıysa bu yatırımlar nerede? 
CHP’li Menemen Belediyesinde 171 gayrimenkulün peşkeş çekildiği, CHP'li Yalova Belediyesi'nin kasasından 30 milyon lira kaçırıldığı, Ataşehir, Şişli, Beşiktaş, Kadıköy, Mersin belediyelerinde birbiri ardına patlayan yolsuzluk skandallarının ayyuka çıktığı, CHP’li Belediye yöneticilerinin belediye kaynaklarını terör örgütüne aktardığı için gözaltına alınıp tutuklandığı ortamda Belde Evler sahne solistliğini bırak, adaletli ve dürüst isen asıl bunları sor ve cevap ver!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner18